Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Kanał RSS neurogroove

marihuana

Wysuszone kwiatostany (niejednokrotnie z niewielką domieszką liści) żeńskich roślin konopi (Cannabis Indica) zawierające substancje psychoaktywne z grupy kannabinoli.

źródło: pl.wikipedia.org

Efekty doświadczane po spożyciu marihuany są indywidualne i zależne od ilości, rodzaju oraz jakości surowca, sposobu przyjmowania, a także genów, organizmu czy ogólnej sytuacji. Najczęstsze z nich, to:

  • polepszenie nastroju, euforia
  • tymczasowe upośledzenie pamięci krótkotrwałej, pobudzenie wyobraźni
  • "otwarcie zmysłów", wzmocnienie percepcji, wzmożona wrażliwość na bodźce
  • osłabienie koncentracji
  • zaburzenia w percepcji czasu
  • zwiększone łaknienie
  • suchość w ustach i pieczenie oczu, spowodowane wyschnięciem śluzówek
  • przyspieszone tętno, uczucie chłodu
  • spadek aktywności fizycznej

źródło: pl.wikipedia.org/Marihuana

Z marihuaną nie ma większych problemów, jeśli chodzi o przyjętą jednorazowo ilość. Praktycznie nie da się jej przedawkować, nawet najmocniejsze odmiany nie stanową bezpośredniego zagrożenia. Osobom, które nie miały wcześniej kontaktu z marihuaną, zaleca się (erowid.org) jedno, dwa zaciągnięcia (joint, lufka) i odczekanie kilku minut.

źródło: erowid.org

Ok. 20-30 minut peak. Całość działania do kilku godzin, przy paleniu bardzo mocnych odmian.

 

Krótkoterminowe: we krwi spada poziom cukru powodując zwiększenie łaknienia, tzw. "gastrofazę".

Długoterminowe:

Wśród osób palących marihuanę przypadki nadmiernego jej spożycia występują rzadko, niemniej mogą one mieć negatywne konsekwencje dla organizmu palacza, na przykład w związku z większą niż w papierosach ilością substancji smolistych. Częste palenie dużych ilości marihuany, szczególnie w połączeniu z tytoniem, wpływa negatywnie na układ oddechowy i może wywoływać objawy przewlekłego zapalenia oskrzeli w postaci kaszlu, odkrztuszania plwociny, duszności oraz powstania nowotworów układu oddechowego. Palenie marihuany bez dodatku tytoniu, nie zwiększa jednak zauważalnie ryzyka powstania nowotworu układu oddechowego. Potencjalny niekorzystny wpływ konopi na układ oddechowy ogranicza się do palenia jako sposobu przyjmowania tego środka; wpływ taki jest niemożliwy w przypadku zażywania konopi doustnie. Palenie jest jednak znacznie popularniejsze

źródło: pl.wikipedia.org

bad trip

pierwszy raz

retrospekcja

popularne

katastrofa

problemy zdrowotne

komentowane

miks

przeżycie mistyczne

Subscribe to RSS - Marihuana
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2024
design: Metta Media