benzydamina
detale
raporty unknown
- Jak zostać G-łupawym B-ambrem L-unatycznym (krótki poradnik)
- Zoologiczno spirytualny trip na benzydaminie
- Do czego służy otwieracz???
- Podróż barką
- DXM - moja miłość skończyła się tragedią.
- To chyba Bóg...
- DOI - SROI (Pyndolowe Stany Po Umyciu Pach)
- Tramal wciąga.. 500mg
- Jak się nie nudzić, czyli DXMowe wagary.
- Tramadol test trip
benzydamina
podobne
Benzydamina (benzydamine, chlorowodorek benzydaminy, benzydaminum hydrochloricum, chlorowodorek benzylo-dimetylamino-propoksy-1H-indazolu). Hamuje cyklooksygenazę prostaglandynową. Ta substancja działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwwysiękowo, przeciwbakteryjnie, znieczulająco miejscowo, rozkurczowo, rozluźniająco na mięśnie szkieletowe i przeciwgorączkow. Przechodzi przez barierę krew-mózg. Jest efektywny i skuteczny w działaniu. Niestety na skutek nadużywania tego leku do wywoływania halucynacji ? został mocno ograniczony w stosowaniu. W powszechnym użyciu jest w formie żelu, kremu, roztworów-płukanek i tabletek do ssania ? o działaniu miejscowym. W USL jest zarejestrowany Benalgin w formie drażetek, ale praktycznie nie jest on dostępny w aptekach w wolnej sprzedaży.
Szczególnie przydatny jest w leczeniu bólów pourazowych, postrzałowych, reumatycznych, mięśniowych, nerwobólów, objawów bólowych w grypie i przeziębieniu.
Lek ten nie powinien być stosowany w ciąży i laktacji.
Dawkowanie benzydaminy: 50 mg 3-4 razy dz. W dużych dawkach wywołuje zwidy, zaburzenia wzrokowe, zawroty głowy, oszołomienie, pobudzenie psychoruchowe, omamy wrokowo-słuchowe. Miejscowo ? chore i obolałe miejsca smarować kilka razy dz. lub pędzlować roztworem. Stosowany jest do leczenia stanów zapalnych gardła, owrzodzeń w jamie ustnej i na narządach płciowych (np. przepłukiwanie pochwy przy upławach i stanach zapalnych).
Działania uboczne: występują rzadko, nudności, bóle brzucha, bezsenność.
Preparaty benzydaminowe:
- Benalgin (Polfa Pabianice, Sanofi-Synthelabo) ? draż. 50 mg, krem 3%;
- Tantum Verde (Angelini) ? tabl. do ssania 3 mg (stany zapalne gardła, krtani i jamy ustnej), płyn do płukania, aerozol doustny; torebki 500 mg ? proszek (2 torebki na 1 l wody przegotowanej ? do płukania gardła, pochwy, worka napletkowego prącia, przedsionka pochwy ? przy stanach zapalnych); żel i krem 5%.
- 11160 odsłon